Festival

8 JÚNA 2024 SA USKUTOČNÍ 8. ROČNÍK DFF – Hrajte nám, husličky 2024

Pozývame vás na 8. ročník Medzinárodného detského folklórneho festivalu „Hrajte nám, husličky“, ktorý sa koná 8. júna v Detvianskom amfiteátri. Tento jednodňový festival združuje talentované detské folklórne súbory z domova aj zo zahraničia a poskytuje im priestor na prezentáciu ich umeleckých schopností. Medzi účinkujúcimi nebudú chýbať DFS Ratolesť, DFS Podpoľanček, DFS Kokavan, Imrich Kukuliak so synom Filipkom, a hosť z Viedne – Rozmarín.

Zažite autentické slovenské folklórne vystúpenia a nezabudnuteľnú ľudovú zábavu pod vedením Ľudovej hudby Tomáša Boráka.

Vstupenky sú dostupné za 6 eur pre dospelých a 4 eur pre ZŤP, seniorov a deti, a kúpite ich priamo na amfiteátri.

Príďte osláviť kultúrne dedičstvo a folklórne umenie v srdci Slovenska! Viac informácií nájdete na našom plagáte festivalu.

Medzinárodný detský folklórny festival – Hrajte nám, husličky – Detva

Medzinárodný detský folklórny festival – „Hrajte nám, husličky“ vznikol v snahe vytvoriť vhodné miesto, a tým poskytnúť priestor detským folklórnym súborom na ich prezentáciu. Ako miesto konania bol vybraný Detviansky amfiteáter a dátum podujatia pripadol na druhý júnový víkend. Podujatie podporilo mesto Detva.

7. Ročník Detského folklórneho festivalu – Hrajte nám, husličky 2023

Mfdf Hrajte nám husličky 2023,začínal sprievodným programom, ktorý sa konal 9.6.2023 v Stožku a nasledujúci deň 10.6.2023 sa uskutočnil Galaprogram pre nepriazeň počasia v Športovej hale v Detve. Festival v nás zanechal nezabudnuteľné dojmy. Náš hlavný hosť zahraničný Slováci z Kovačice, pod vedením Paľka Baláža sa predstavili s Detskou svadbou. Ich krásna slovenčina je dôkazom, že nezabúdajú na svoje korene. Veľká vďaka ďalším zúčastnením, ktorých bolo vyše 200. Ďakujeme DS Vrtielko Detva , DFS Hviezdička Hriňová, DFS Radosť Lučenec, DĽH Stožkárik zo ZUŠ Stožok. Osveta Zvolen a CTK Detva, deťom pripravili zaujímavé tvorivé dielne-vyrábanie z kože, z drôtu a pletenie náramkov. Viac…

1. Ročník Detského folklórneho festivalu – Hrajte nám, husličky 2015

V sobotu 6. júna 2015 sa otvorili brány Detvianskeho amfiteátra a privítali nadšencov detského folklóru v speve, hudbe a tanci. Prvý ročník Detského folklórneho festivalu – Hrajte nám, husličky otvoril slávnostným príhovorom primátor mesta Detva Ing. Ján Šufliarský. V tomto ročníku sa divákom predstavili Detský folklórny súbor Ratolesť a Slniečko z Detvy, Malý Vtáčnik z Prievidze a Zvonček z Hontianskych Nemiec. Každý detský súbor  sprevádzala vlastná ľudová hudba.  Viac..

0. Ročník Detského folklórneho festivalu – Hrajte nám, husličky 2014

Dňa 7. júna 2014 sa na amfiteátri v Detve uskutočnil nultý ročník Detského folklórneho festivalu – Hrajte nám, husličky. V programe účinkovali deti z Detského folklórneho súboru Ratolesť a ako hosť programu bol pozvaný Folklórny súbor Detva. Ľudovú hudbu viedol primáš Tomáš Borák z Detvy. Program sprevádzala hovoreným slovom Anna Klimová, ktorá ako stará mať vyrozprávala príbeh deťom o tom, ako sa kedysi v Detve žilo. Viac..